Najnowsze informacje

Dowiedz się, co u nas słychać

środa, 12 maj 2021 09:21

Obiekt powstał z inicjatywy papieża Innocentego X na ruinach starożytnego stadionu Domicjana. Stadion został zbudowany na Polu Marsowym w roku 86. Przeznaczony był do rozgrywania konkurencji atletycznych typu greckiego – tak zwanych „agoni”. Jego rozmiary (54 × 276 m) zostały zachowane przy projektowaniu zabudowy placu. Fragmenty ruin stadionu (część trybun) są zachowane w piwnicach budynku w północnej części placu. Nazwa placu najprawdopodobniej pochodzi od zniekształconego wyrażenia in agone

W roku 1477 papież Sykstus IV przeniósł tutaj z Kapitolu targ, który działał w tym miejscu do około 1867. Tradycja targu jest aktualnie podtrzymywana w grudniu w formie straganów z ozdobami i upominkami świątecznymi.

Aktualną zabudowę piazza Navona zawdzięcza papieżowi Innocentemu X, który powierzył Francesco Borromini sporządzenie projektu rozbudowy pałacu i kościoła Sant'Agnese in Agone. Kościół zastąpił kaplicę z IV wieku zbudowaną w miejscu jej męczeńskiej śmierci (jej grób znajduje się w bazylice Sant'Agnese fuori le Mura). Budowa kościoła trwała w latach 1652–1670.

niedziela, 02 maj 2021 10:53

Pompei, Wezuwiusz

Pompei – jako miejscowość została założona w VIII w.p.n.e.przez społeczność OSCI nieopodal wulkanu Wezuwiusza i rzeki Sarno. Miasto zostało podbite przez Rzym w III w.p.n.e. a w 62/63 n.e. zostało nawiedzone przez trzęsienie ziemi i Senat Rzymski zarządził odbudowę miasteczka, które bardzo prężnie rozwijało się od ponad II wieków ze względu na bliskość morza i handel wymienny.

Rokiem tragicznym dla miasteczka był rok 79 n.e. 24 sierpień,kiedy to Wezuwiusz zniszczył nie tylko Pompei ale również Ercolano, Stabia i Oplonti. Miasteczka zostały, zalane lawą i zasypane 3 metrowa warstwą popiołów wulkanicznych. W katastrofie zginał jeden z historyków rzymskich generał Plinio, który stacjonował niedaleko miasta Napoli i przybył na pomoc mieszkańcom tychże miejscowości, a historie tragedii opisał kilka lat później wnuczek Pliniusza. Pompei zostało częściowo odkryte, w XVIII w. kiedy to zmieniano bieg koryta rzeki Sarno i cały czas jest wykopaliskiem, gdzie jest odrywana magia, piękno przeszłej epoki, cywilizacji, która zrządzeniem losu została przysypana warstwa pyłów Wezuwiusza prawie 2000 lat temu.

 

niedziela, 02 maj 2021 10:49

MONTE CASSINO – CMENTARZ POLSKI, ALIANTÓW, SANKTUARIUM ŚW. BENEDYKTA….

 

Przewodnik Monte Cassino, pasjonat, miłośnik sztuki przedstawi Państwu Wzgórze Monte Cassino, gdzie na fundamentach świątyń pogańskich w 529 r.n.e. Sw. Benedykt postanowił wybudować klasztor, który przetrwał, aż do 1944 roku i w właśnie w tym okresie został kompletnie zniszczony, zbombardowany przez wojska alianckie przed szturmem wojsk sprzymierzonych. W tymże sanktuarium został pochowany Św. Benedykt myśliciel założyciel zakonu i reguł tegoż zakonu, człowiek, który stworzył reguły życia i role jaka odgrywają sędziowie w społeczeństwie jako pierwszy stworzył konstytucje. 

Cmentarz Polski, gdzie znajdziemy 1052 mogiły Polskich Żołnierzy poległych w zdobywaniu wzgórza Monte Cassino, oraz muzeum historii i szlak Armii Gen. Andersa od Rosji Sowieckiej, Teheran, Sycylię, aż do Anglii gdzie II Corpus został rozwiązany.
Cmentarz Aliancki gdzie poległo 14 331 żołnierzy.
Myślę, że Monte Cassino to Polskie Termopile i że są warte zwiedzenia i zapoznania się z historia.

niedziela, 02 maj 2021 10:45

Rzym

Przewodnik po Rzymie, czyli Kultura Starożytnego Rzymu, której poznanie może być prawdziwą przyjemnością...

Rzym powstał, w 753 r. p.n.e. a jego założycielem i jednocześnie pierwszym królem, był Romolo (Romulus), który zamordował brata bliźniaka Rema (Remus).
Okres monarchii trwał do 509 r. gdzie rządziło 7 królów w tym 3 Etruskich.

W 509 r. powstała Republika, gdzie władzę sprawowało 2 konsulów przez okres 1 roku, którzy byli kontrolowani przez Senat i 300 senatorów.
Po zamordowaniu Juliusza Cezara w 44 r. p.n.e. skończył się okres Republiki i od 27 r. p.n.e. Ottawian Augusto, jako pierwszy Cesarz tworzy Cesarstwo, Imperium Rzymskie, gdzie władze sprawowali jeden lub kilku Cesarzy jednocześnie. Cesarstwo Rzymskie Zachodnie w, którym władze sprawuje ponad 100 Cesarzy istnieje do 476 r.n.e. i zrządzeniem losu ostatni Cesarz mając na imię jak założyciel Rzymu, Romolo Augusto na kolanach oddaje koronę Cesarstwa wodzowi zbuntowanych plemion Odoacre.
Przewodnik po Rzymie uważa, że koniecznie należy przytoczyć fakty powstania Imperium Rzymskiego Bizantyńskiego w roku 330, które stworzył Cesarz Konstantyn ten sam, który zalegalizował Chrześcijaństwo w 313 r.n.e., ale oficjalnie stolica Imperium, Konstantynopol była od 395 r.n.e. do 1453 kiedy to została zdobyta przez wojska Tureckie.

 

niedziela, 02 maj 2021 10:22

Przewodnik Tivoli

Przewodnik Tivoli ... doświadczony pasjonat... oprowadzi Państwa po TIVOLI położonym ok. 35 km. od Rzymu. Tivoli to antyczne miasto na Wzgórzach Prenestynskich, kolonia grecka, która powstała w 1215 roku przed Chrystusem tj.462 lata przed powstaniem Rzymu. Miasto zostało założone przez syna Solina, Tibura, gdzie na przełomie wieków, po wielu zmianach nazw z Tibori, Tiboli ostatecznie nazywa się Tivoli.

Miasteczko ze względu na położenie, chłodniejszy klimat w okresie letnich upałów, przyciągało klasy arystokracji w Starożytnym Rzymie jak również. Rodziny arystokratyczne z okresu panowania papieskiego.

Aby zwiedzić Tivoli, trzeba poświecić cały dzień i tak największą uwagę zwracają na siebie Villa D’este i Villa Adriana,są to dwa przedziały historii,kultur rożnych epok.

 

środa, 14 kwiecień 2021 17:07

Przewodnik wycieczki okolice Rzymu

Jako przewodnik wycieczki okolice Rzymu witam Ciebie na mojej stronie. Jeżeli znalazłeś się na mojej stronie, zapewne chcesz zwiedzić, zapoznać się z Kultura Starożytnego Rzymu i jako przewodnik, historyk zamiłowany w tejże Kulturze, która to była jedna z pierwszych Kultur Europejskich, chciałbym wprowadzić Cię w magiczny świat przeszłości, który istniał prawie 30 wieków temu. Możesz ze mną zobaczyć wiele interesujących miejsc i usłyszeć historie,która przetrwała do dzisiaj,historia Chrześcijaństwa,Watykan,wyznania religijne Miejsca takie jak; Castelli Romani, Tivoli, Ostia Antica, Mentorella, Monte Cassino, Pompei, Wezuwiusz, Reggia di Caserta, Śladami Etrusków i wiele innych pięknie położonych miejscowości z okresu Starożytnego Rzymu, z okresu,średniowiecza,tysiąclecia rządów Kościoła Papieskiego wprowadza Cie w nieistniejący już świat Cesarzy Rzymskich,Papierzu….. Pierwsze Kultury Europejskie, Kultura Mineotycka, Grecka, Etruska, częściowo również Kultura Kartagińska, które to zostały podbite przez Starożytny Rzym pozostawiły po sobie wartości,które przetrwały do naszych czasów,gdzie architektura, inżynieria, literatura, fizyka i z wielu innych dziedzin stworzyły nasze obecne Europejskie Społeczeństwo.

 

Masz pytania?

Kontakt

Lokalizacja

Włochy

Email

info@italiabesttravel.com

Telefon

Piotr Radomski +39 388.3417296
Polski nr telefonu: +48 502 502 086
Proszę, wpisz imię i nazwisko
Wpisz numer telefonu
Podaj adres email Adres email jest błędny
Wpisz Twoją wiadomość