Okolice Rzymu

Okolice Rzymu

Wycieczka jednodniowa

Wycieczka jednodniowa - Palestrina - Castel San Pietro Romano - Mentorella
Image
0

Palestrina

Palestrina – miasto i gmina w środkowych Włoszech, dawne Praeneste, leżące na zboczu Apeninów, w regionie Lacjum(obecnie Lazio), w prowincji Rzym, 37 km na wschód od Rzymu, z którym w starożytności łączyła je Via Praenestina. Tradycja wywodzi historię miasta z czasów mitycznych: jego założycielem miał być Caeculus[1]. Najstarsze znaleziska archeologiczne pochodzą z epoki późnego brązu. Niezwykle bogate pochówki typu etruskiego, datowane na VII wiek p.n.e. wskazują, że w owym czasie było to miasto przodujące w swoim regionie.
0

Castel San Pietro Romano

Zgodnie z tradycją apostoł Piotr głosił w tych stronach, ale jego początki można znaleźć w średniowieczu, kiedy mieszkańcy Palestriny przenieśli się na te wzgórza, aby znaleźć łatwiejsze do obrony miejsce. Castel San Pietro był świadkiem kilku faz tego, co przeszło do historii jako Bitwa pod Palestriną, stoczonej w 1848 roku przez żołnierzy Republiki Rzymskiej pod wodzą Giuseppe Garibaldiego i Królestwa Dwóch Sycylii.
0

Mentorella

Sanktuarium Madre delle Grazie w Mentorelli jest jednym z najstarszych sanktuariów maryjnych we Włoszech i Europie.

Wznosi się na wysokości 1018 metrów nad poziomem morza, na wystającym klifie po wschodniej stronie Monte Guadagnolo (Monti Prenestini), który prawie spływa do leżącego poniżej Valle del Giovenzano, pomiędzy Tivoli i Palestrina, na południowy wschód od Rzymu. Należy do rzymskokatolickiego kościoła apostolskiego (diecezja Tivoli) i jest strzeżony przez Zgromadzenie Zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa.

Comments powered by CComment

Masz pytania?

Kontakt

Lokalizacja

Włochy

Email

info@italiabesttravel.com

Telefon

Piotr Radomski +39 388.3417296
Polski nr telefonu: +48 502 502 086
Proszę, wpisz imię i nazwisko
Wpisz numer telefonu
Podaj adres email Adres email jest błędny
Wpisz Twoją wiadomość